Verta pamatyti „The End of the Tour“?

Anadien aptikau informaciją apie naują holivudinį kūrinį kuriame daug apie žurnalistiką. Greičiausiai bus vertas dėmesio. Tokia išvada sprendžiant iš puikių recenzijų bei kitų atsiliepimų, įskaitant gana patikimą svetainę Rotten Tomatoes.

Filmas pavadintas The End of the Tour.  Jo fabulos pagrindas yra tikra istorija. 1996 m. paskelbtas jaunos kartos amerikiečių rašytojo David Foster Wallace romanas Infinite Jest, sukėlęs sensaciją literatūros pasaulyje savo turiniu (itin platus – kai kas rašė „enciklopedinis“ – žvilgsnis į amerikietišką kultūrą), pobūdžiu (daugybė išnašų tarsi būtų  James Joyce Uliso studija) ir apimtimi (tūkstantis! psl.).

Žurnalas Rolling Stone nusiuntė žurnalistą David Lipski parengti rašytojo apybraižą. Filmas yra apie penkias jųdviejų bendravimo dienas. Įdomu tai, kad Rolling Stone savininkas pakeitė nutarė apybraižos neskelbti, tad siužeto pagrindas yra Lipski memuaras, išleistas po Wallace nusižudymo 2008 m. Plačiau apie filmą ir jo ištraukas rasite čia: http://www.rottentomatoes.com/m/the_end_of_the_tour_2015/

Scenarijų parašė Pulicerio premijos laureatas Donald Margulies. Režisierius yra nepriklausomos (nuo Holivudo) kinematografijos festivalio  Sundance veteranas James Ponsoldt. Wallace vaidina Jason Segel, o Lipski Jesse Eisenberg.  Anot žurnalo The New Yorker recenzent4s Rebecca Mead, filmas visais atžvilgiais — scenarijumi, režisūra ir vaidyba — patrauklus ir vertas dėmesio. O jos pastabėjimas apie Eisenberg sukurtą žurnalisto vaidmenį itin intriguojantis: „Eisenberg nails an entire profession.“

Mead recenziją skaitykite čia: http://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/the-artificial-intimacy-of-the-magazine-profile .

Filmas ką tik pasirodė, nežinau kiek užtruks kol pasieks Lietuvos rinką. Jau šiandien galima užsisakyti per Amazon.com „Instant Video“, bet už tai teks susimokėti.

Kai kurie kiti dėmesio verti holivudiniai filmai apie žurnalistiką:

Good Night, and Good Luck
Vadina: David Strathairn, George Clooney, Patricia Clarkson
Režisierius: George Clooney
Metai: 2005

Shattered Glass
Vaidina: Hayden Christensen, Peter Sarsgaard.
Režisierius: Billy Ray
Metai: 2003

All the President’s Men
Vaidina: Dustin Hoffman, Robert Redford.
Režisierius: Alan J. Pakula
Metai: 1976

Citizen Kane
Vaidina: Orson Welles, Joseph Cotten
Režisierius: Orson Welles
Metai: 1941

The Killing Fields
Vaidina: Sam Waterston, Dr. Haing S. Ngor
Direct Roland Joffe
Metai: 1984

Gentleman’s Agreement
Vaidina: Gregory Peck, Dorothy McGuire
Režisierius: Elia Kazan
Metai: 1947

Frost/Nixon
Vaidina: Frank Langella, Michael Sheen
Režisierius: Ron Howard
Metai: 2008

Deadline – USA
Vaidina: Humphrey Bogart, Ethel Barrymore
Režisierius: Richard Brooks
Metai: 1952

The Soloist
Vaidina: Jamie Foxx, Robert Downey, Jr.
Režisierius: Joe Wright
Metai: 2009

Wag the Dog
Vaidina: Dustin Hoffman, Robert De Niro.
Režisierius: Barry Levinson
Metai: 1997

Yra ir kitų….

Speak Your Mind

*